Валверде потврди, Барселона и натаму ќе игра по “нотите“ на Меси


2 копии

Новиот тренер на Барселона, Ернесто Валверде на својата прва прес-конференција во пред-сезоната призна дека му е многу полесно што сега ќе треба да го тренира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Португалскиот фудбалер се уште е на одмор, по долгата сезона и учество во Купот на Конфедерации во Русија, а според информациите објавени во шпанските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
6 копии
3 копии

Денешното издание на Марка вели дека Кристијано Роналдо нема да биде во комбинација за Суперкупот на Европа и дуeлот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Ураганот Марија, втората голема олуја која ги опустошила Карибите во период од еден месец, минал покрај островот Туркс и Каикос во петокот, а зад себе оставил ...
сите 252 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави во неделата дека САД нема да извршат воздушни удари врз Северна Кореја, бидејќи знаат дека Пјонгјанг ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валверде потврди, Барселона и натаму ќе игра по “нотите“ на Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: