(ФОТО) Валентина Тасева: Искуството од една од најуспешните компании во светот ќе го пренесам во Македонија


3 копии

За прв пат Македонија имаше учесник на едномесечната меѓународна програма во САД, партнерство помеѓу Стејт департментот на САД, Fortune Most Powerful Women и ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната програма која повеќе од 10 години ги поврзува најуспешните жени менаџери од САД со жени лидери од различни земји, има за цел да го унапреди ...
| | веќе видена | слични

Интервју со м-р Анче Јованоска, менаџер за човечки ресурси во Семос Едукација и раководител на Кариерниот центар Еден од проектите во рамки на Кариерниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалното јавно обвинителство во аргументите на жалбата која ја отфрли кривичниот совет на скопска единица, навеле дека барале притвор за осомничениот Томе ...
сите 136 | | | веќе видена

САД уште еднаш порачаа дека ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за ...
сите 90 | | | веќе видена

По притисоците врз секој вработен во администрацијата, врз свои партиски членови и нивни роднини, вработени во приватни фирми и компании, обвинетиот ...
сите 119 | | | веќе видена

На обвинетите 33 лица за терористичко загрозување на уставниот поредок на државата и двајца за поттикнување ќе продолжи да им се суди во понеделник. Шест часа ...
сите 168 | | | веќе видена

Идејата за Новиот Балкан на 21 век на пријателство и соработката останува перспектива на владите на Македонија и Грција. Ова синоќа го заклучиле премиерите ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Валентина Тасева: Искуството од една од најуспешните компании во светот ќе го пренесам во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: