(ФОТО) Валентина Тасева: Искуството од една од најуспешните компании во светот ќе го пренесам во Македонија


3 копии

За прв пат Македонија имаше учесник на едномесечната меѓународна програма во САД, партнерство помеѓу Стејт департментот на САД, Fortune Most Powerful Women и ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната програма која повеќе од 10 години ги поврзува најуспешните жени менаџери од САД со жени лидери од различни земји, има за цел да го унапреди ...
| | веќе видена | слични

Интервју со м-р Анче Јованоска, менаџер за човечки ресурси во Семос Едукација и раководител на Кариерниот центар Еден од проектите во рамки на Кариерниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за надворешни работи испрати нота до грчкото МНР, со која го известува дека Договорот за решавање на спорот за името е ратификуван во ...
сите 143 | | | веќе видена

Ужасна трагедија попладнето го потресе Велес. Според првичните информации на локалните медиуми и очевидците, во пожар кој избувна околу 15 и 30 часот изгореа ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Валентина Тасева: Искуството од една од најуспешните компании во светот ќе го пренесам во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: