Валандовската зелка достигна рекордна цена од 25 денари за кило, а лани Скапуваше на нивите

Поради огромната побарувачка на зелка на европските пазари, откупната цена во валандовско-гевгелискиот регион деновиве стаса и до 25 денари за килограм, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвената зелка, како и зелената е одличен материјал за свежа салата. Ако ви е полесно да ја консумирате во течна состојба, направете сок кој со додаток на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валандовската зелка достигна рекордна цена од 25 денари за кило, а лани Скапуваше на нивите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: