(видео)акробации од кои застанува здивот


Навивачките тимови кои ја забавува публиката за време на спортските натпревари, всушност се врвни спортисти. Националното универзитетско првенство во навивање е идеална прилика тимовите од САД да ги покажат своите вештини во оваа специфична тешка спортска дисциплина. Најатрактивниот дел, според многумина, се случува по завршувањето на официјалниот дел, кога тимовите ги изведуваат акробациите “за своја душа”.
| | веќе видена | слични

Иако целта на видеото беше да ја промовира способноста за изработка на миксови на музичкото студио, тоа го привлече светското внимание бидејќи видео снимките кои се најдоа во него беа позајмени од фестивалот на мажоретки и акробати. Имено, овој фестивал, кој посетителите го нарекуваат „Stunt Fest'“ оваа година се одржал во „ Ocean“ Центарот во Дејтона, Флорида, ден по Државниот натпревар за мажоретки „NCA College Nationals“ во САД. На фестивалот присуствувале повеќе од илјада акробати и мажоретки, и истиот имал огромна посетеност. Каква била атмосферата на истиот, дознајте од видеото!
| | веќе видена | слични

По завршување на натпреварот навивачките групи кои ги поддржуваат универзитетските тимови на национално ниво, квалификувани момчиња и девојчиња секоја година подготвуваат шоу отворено за јавноста. Во САД секоја година се одржува натпревар на навичките тимови на универзитетите. Оваа година најдобрите се осбраа во Дејтон Бич во Флорида, а по официјалниот натпревар нивното „навивање“ го покажаа во порексирана атмосвера и на отворено. Ова видео покажува, колку вложување бара само навивањето и дека и тоа е една посебна спортска дисциплина.
| | веќе видена | слични

После натпреварот на навивачките факултетски тимоци на национално ниво, вештите момци и девојки секоја година приредуваат вистинско шоу на отворено, за пошироката публика. Во САД секоја година се одржува национално првенство на факултетсите навивачки тимови. Оваа година најдобрите мажоретки и нивната машка поддршка се собраа во Дејтона Бич, на Флорида. После официјалниот натпревар, тие своите неверојатни акробации ги презентираа во поопуштена атмосфера, на отворено. Видеото кое ви го пренесуваме покажува колку, всушност, навивањето е вештина која бара многу посветеност и вложен труд.
| | веќе видена | слични

Во САД секоја година се одржува национално првенство на факултетсите навивачки тимови каде најдобрите мажоретки се собраа во Дејтона Бич, на Флорида. Најатрактивниот дел, според многумина, се случува по завршувањето на официјалниот дел, кога тимовите ги изведуваат акробациите во слободен стил.
| | веќе видена | слични

Во САД секоја година се одржува национално првенство на факултетсите навивачки тимови. Оваа година најдобрите мажоретки и нивната машка поддршка се собраа во Дејтона Бич, на Флорида . После официјалниот натпревар, тие своите неверојатни акробации ги презентираа во поопуштена атмосфера, на отворено. Видеото кое ви го пренесуваме покажува колку, всушност, навивањето е вештина која бара многу посветеност и вложен труд.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 95 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Досега никој немал храброст да ми даде поголема улога. Мислам дека можеби и поради изгледот, дека не сум слаба и згодна. На Теона ѝ беше важен талентот, ...
сите 96 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео)акробации од кои застанува здивот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: