Вакцините причина за нарушеното здравје кај децата во Македонија


Вакцините против грип се најголемата измама во историјата на медицината, создадена од страна на „Биг фарма“, со цел да им земе пари на луѓето со нарушено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имунизацијата е една од најфантастичните научни иновации која има огромен придонес во превенирањето на смртта. Но денес, и покрај фактите на науката, мора да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 47 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 65 | | | веќе видена

Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
сите 173 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцините причина за нарушеното здравје кај децата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: