Вакцинацијата е колективна одговорност порача лекската фела


2 копии

До утре здравствените установи треба да достават информација до Државниот санитарен и здравствен инспекторат, дали ја испочитувале наредбата на министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лекарите и другите вработени во болниците во земјава реагираат дека во услови на епидемија на мали сипаници и голем број заболени здравствени работници, се ...
| | веќе видена | слични

Вакцинирањето на децата, само по себе, веќе не е доволно кога станува збор за спречување на ширењето на сипаниците, пренесува „Економист“. Пред вакцините да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче апелираше родителите да ги вакцинираат децата, бидејќи само така заштитуваат од заразни болести и само така може да се ...
| | веќе видена | слични

Главните приоритети на Министерството за здравство годинава е комплетно осовременување на календарот за имунизација со воведување нови вакцини што заштитуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светските здравестени власти ги засилуваат напорите за да се спречи ширењето на смроносниот корона вирус. Првиот човек на СЗО е во Пекинг каде со Кинеската ...
сите 731 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 89 | | | веќе видена

Судии, обвинители, бизнисмени и политичари ургирале за бизнисменот Орце Камчев да не оди во притвор а случајот „Империја“ на СЈО да биде затворен, тврди ...
сите 206 | | | веќе видена

Скоро и да нема спортисти кој не изрази сочуство и жалење за трагичната смрт на легендата Коби Брајант. Коби животот го загуби вчера во хеликоптерска несреќа ...
сите 289 | | | веќе видена

Меџик Џонсон е еден од синонимите на Лос Анџелес Лејкерс. Легендарниот бек и поранешен шеф на калифорнискиот клуб не можеше да остане рамнодушен по трагедијата ...
сите 171 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинацијата е колективна одговорност порача лекската фела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: