Владе Дивац со пушка в рака славеше Божик во Америка (видео)


2 копии
6 копии

Бившиот српски и НБА кошаркар, сегашен функционер во управата на Сакраменто Кингс, славниот Владе Дивац, заедно со неговата екипа, на одење во црква за ...
| | веќе видена | слични

Денес генерален директор на Сакраменто Кингс, а некогаш славен кошаркар Владе Дивац е во центарот на вниманието поради прославата на православен Божиќ. По ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Њујорк никс, Енес Кантер, истакна дека нема да патува со остатокот од тимот за дуелот против Вашингтон визардс кој ќе се игра во „О2“ арената во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владе Дивац со пушка в рака славеше Божик во Америка (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: