Ламбе Алабаковски стана татко на својот роденден

3 копии

Македонскиот пејач Ламбе Алабакоски денеска го прослави својот 27-ми роденден, покрај роденденот Ламбе доби и син. Пејачот на својот „Фејсбук“ профил објави дека токму на неговиот роденден станал и татко. – Благодарам на сите на честитките за мојот роденден! Воедно уште една најрадосна вест денес пред неколку саати ми се роди син“, напиша Ламбе на својот Фејсбук профил. Извор: FOX.mk
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот не сака ниту миг да се оддели од својата сопруга и од синот. Во саботата (15.11) Ламбе Алабаковски стана татко. Пејачот и неговата животна избраничка Магдалена се заедно веќе неколку години, а изминатата година влегоа во брачните води. По свадбената церемонија заминаа на неколку месеци во Америка, каде живее и семејството на Магдалена, која по потекло е од Битола. Во моментов двојката живее во семејната куќа на Ламбе, во ресенското село Љубојно. Деновиве Ламбе не пропушта миг за да биде поддршка на својата тазе породена сопруга во болницата во Битола. По насмевката на неговото лице ќе забележите дека Ламбе оваа улога го направи најсреќниот маж на светот. Извор: Вистина.мк
| | веќе видена | слични
3 копии

Поп пејачот Ламбе Алабаковски стана татко. Неговата сопруга Магдалена, во Битола го роди синот Михаил, токму на роденденот на Ламбе. “Михаил ми е најубав подарок за роденден. Ми се исполни најубавата желба. Се роди во болницата ” Плодност” во Битола. Тежок е 4.2 килограми. И тој и Магдалена се супер. “, ни изјави вчера Ламбе. Магдалена и Ламбе, за време на нејзината бременост размислувале помегу две имиња, Димитар и Михаил. “Ако се родеше деновите околу Митровден ќе беше Димитар. Вака, победи втората опција”, се роди на само неколку дена пред празникот Св. Арханѓел Михаил”, додава Ламбе. Тој и Магдалена се венчаа лани на христијанскиот празник “Илинден” во манастирот “Св. Јован Бигорски”. Се свршија на истото место на 28 август преклани. Пред да се венчаат беа во врска една година. Магдалена е битолчанка која долги години живееше во САД. Поради Ламбе, се врати во Битола, каде што сега живеат.
| | веќе видена | слични

Познатиот пејач Ламбе Алабаковски го доби најубавиот роденденски подарок - на денот на својот роденден, во саботата, стана татко! - Благодарам на сите на честитките за мојот роденден! Воедно уште една најрадосна вест денес пред неколку часа ми се роди син - напиша Ламбе на својот профил на Фејсбук . Неговата сопруга Магдалена се породи во приватната битолска болница „Плодност“. Михаил е прво дете за Ламбе и Магдалена, кои се венчаа лани,
| | веќе видена | слични

Популарниот поп-пејач Ламбе Алабаковски го доби најубавиот роденденски подарок - на денот на својот 27. роденден, во саботата, стана татко! Неговата сопруга Магдалена се породи во приватната битолска болница „Плодност“, каде што го донесе на свет нивниот син. Михаил е прво дете за Ламбе и Магдалена, кои се венчаа лани, а прославија во еден битолски ресторан, откако претходно се венчаа во манастирот „Св. Јован Бигорски“. Пред свадбата извесен период живееја во Америка, каде што веќе 14 години живее и работи семејството на Магдалена. Среќниот татко ја објави веста на својот профил на „Фејсбук“. „Благодарам на сите за честитките за мојот роденден! Воедно уште една најрадосна вест - денес, пред неколку часа ми се роди син!“, напиша Ламбе. Алабаковски вели дека сака големо семејство со најмалку три деца. „Јас сум подготвен. Оставам на Бога кога сака да имаме проширување на семејството. Морам да признаам дека е поголем дечар од мене, не сум видел некој кој толку многу сака деца како Магдалена, која исто така се ...
| | веќе видена | слични

 Четири килограми и двеста грама. Ќе се вика Михаил, а се роди во болницата Плодност. Михаил е син на познатиот пејач Ламбе Алабаковски и неговата сопруга Магдалена. Синот Михаил им се роди на роденденот на таткото Ламбе.
| | веќе видена | слични

Пејачот Ламбе Алабакоски кој вчера го прославуваше својот 27 роденден го доби најубавиот подарок што може да се замисли. Неговата сопруга Магдалена токму на неговиот роден ден му роди син, а пејачот веста за приновата во семејството ја сподели на Фејсбук. Ламбе и сопругата се уште не одлучиле точно како ќе се вика Алабакоски јуниор, дали Димитар или Михаил, но има време за тоа. Двојката признава дека имале и резервни женски имиња во случај лекарите да погрешиле во проценката и да се родело девојче наместо очекуваниот син.
| | веќе видена | слични

Двојна радост на Ламбе Алабаковски ,тој денес го слави својот роденден но има уште поголем повод за славење а тоа е раѓањето на неговиот син. Покрај роденденската торта ќе правам и мекици - објави тој на својот фејсбук профил. Пејачот и неговата животна избраничка Магдалена се заедно веќе неколку години, а минатата година влегоа во брачните води. По свадбената церемонија заминаа на неколку месеци во Америка, каде живее и семејството на Магдалена, која по потекло е од Битола. Во моментов двојката живее во семејната куќа на Ламбе, во ресенското село Љубојно.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 174 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 89 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ламбе Алабаковски стана татко на својот роденден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: