Вајнстин обвинет за силување и кривично сексуално дело, му се заканува 25-годинишна затворска казна


2 копии

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин е обвинет за силување и кривично сексуално дело, објави окружниот правобранител за Менхетен Сајрус Р.Венс. Ова е прв случај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Холивудскиот продуцент, Харви Вајнстин, се изјасни за невин по обвиненијата за сексуален напад, во текот на сослушувањетo пред судија во Њујорк.Вајнстин, кој ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот филмски продуцент Харви Вајнстин (66) се изјасни за невин во врска со обвинувањата за силување и сексуален напад, пред судот во Њујорк, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холивудскиот продуцент Брајан де Палма, кој во осумдесеттите години ги режираше култните хорор филмови "Carrie" и "Scarface", овој пат пишува сценарио за хорор ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот режисер Брајан Де Палма, кој е режисерски потписник на серија култни филмски остварувања, го пишува сценариото за хорор филмот кој ќе го снима, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вајнстин обвинет за силување и кривично сексуално дело, му се заканува 25-годинишна затворска казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: