Хан: се понудив да дојдам во Македонија за референдумот


5 копии
6 копии

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, вели дека референдумот кој се очекува да биде спроведен наесен, ќе биде консултативен. Тој денеска во Брисел, се сретна со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убеден сум дека земјите членки на Европската Унија (ЕУ) ќе постигнат компромис по прашањето за проширување на Унијата и покрај негодувањата на земји како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи, денеска во Брисел на заедничка средба се состана со пратениците на Европскиот парламент, Иво Вајгл, известувач за Македонија ...
| | веќе видена | слични

На оваа церемонија присуствуваше и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. За тоа што добива Македонија после овој договор и дали може да очекува некакви ...
| | веќе видена | слични

Одбивањето на претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов да го потпише договорот за името, постигнат помеѓу Скопје и Атина претходно оваа недела, нема да има ...
| | веќе видена | слични

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави дека ЕУ мора ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 805 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 244 | | | веќе видена

Во период кога на целата територија на Македонија е прогласена епидемија од морбили и кога беше соопштено дека ниедно невакцинирино дете нема да биде примено ...
сите 274 | | | веќе видена

Сите гласачки места во 13 казнено поправни установи утрината беа отворени навреме. Затворениците и притворениците во Идризово и во Шутка уште рано изутрината ...
сите 206 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: се понудив да дојдам во Македонија за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: