В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

„Скопско лето“ информира дека љубителите на филмот ќе имаат можност в среда ( 19.07.) , на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, со почеток во 21 : 00 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии

Вечерва со почеток во 21 часот на ФЛУ, Сули ан, на програмата на Скопско лето е проекција на македонската драма „Јавачи на коњи" . Филмот е со времетраење од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

В среда вонредна проекција на македонскиот филм „Јавачи на коњи“ на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: