Ѓуриќ: Србија ќе продолжи да гради станови за Србите во Северна Митровица

2 копии

Директорот на српската канцеларија за Косово, Марко Ѓуриќ за време на неговиот престој во Митровица изјавил дека за четири години Србија во северниот дел на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Шефицата на канцеларијата на Европската Унија во Приштина, Наталија Апостолова, ги охрабри властите во Приштина. Таа им порача дека треба повеќе да работат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Останато

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претседателството на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), на вчерашната седница донесе одлуки за преземање активности ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓуриќ: Србија ќе продолжи да гради станови за Србите во Северна Митровица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: