Покрај прогресивниот данок, Владата ќе ја засилува наплатата и кај другите даноци


2 копии

Покрај воведувањето на прогресивниот данок, што треба да донесе поголема социјална правда, Владата ќе ја засилува фискалната дисциплина и ќе ја подобрува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сивата економија претставува нечесна конкуренција за дуќанџиите и сите оние кои редовно плаќаат данок, вели претседателот на Комората на занаетчиите, Никола ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата Тренд Анализа на ТВ 24, вчера гости беа универзитетскиот професор и поранешен министер за финансии Трајко Славески, универзитетскиот професор и ...
| | веќе видена | слични

Вчера во емисијата Тренд Анализа на ТВ 24 гостуваа универзитетскиот професор и поранешен министер Трајко Савески, универзитетскиот професор и актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Каква ќе е користа од прогресивниот данок, кој се ќе биде опфатен и дали воопшто вреди да биде воведен – се прашања за кои немаме одговор, вели Томе Неновски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повисок прогресивен данок и построга контрола кај данокот на добивка. За да се полни буџетот и да се справи со сивата економија, Владата најавува поголе ма ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата веќе подолг период предупредува за евентуалните негативни влијанија врз економијата што би произлегле од растот на даноците. ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија во моментов се води само дискусија за промена на персоналниот данок, а сите останати даноци и понатаму остануваат исти, оцени денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 138 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрај прогресивниот данок, Владата ќе ја засилува наплатата и кај другите даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: