Најскапото кафе во светот – 75 долари за еден филџан


4 копии
4 копии

Најновата студија тврди дека две кафиња дневно всушност би можеле да го продолжат животот. Истражувањето кое е објавено во Европскиот весник за епидемиологија ...
| | веќе видена | слични

Нам ни изгледа како да се вика „кафе со облаче“, инаку е ексклузивно кинеска верзија на кафе (за сега) во која филџанот топло кафе се служи со топка шеќерен ...
| | веќе видена | слични

Сакате да пиете кафе и чај? Не може да го замислите утрото без еден од овие два пијалоци?Станува збор всушност за здрава навика – антиоксидантите во црниот чај ...
| | веќе видена | слични

Денот без кафе за многумина е незамислив. Но, дали сте знаеле дека премногу кафе може буквално да ве убие? Тоа го објасниле и научници чија работа е проследена ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најскапото кафе во светот – 75 долари за еден филџан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: