Се рботи на оспособување на „Јордан Мијалоков“ за сообраќај


7 копии

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје ...
| | веќе видена | слични

Западна Србија денеска ја погоди силно невреме, а Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од силниот град, реки на улиците и грмежи кои татнеа без престан ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета.  Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час. ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот регион го зафати силно невреме обилен дожд, силен град, силен ветер и силни врнежи. Штетите допрва ќе се утврдуваат. Во моментов нестабилноста се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 350 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 191 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе ја оспорува и содржината и процедурата во која е донесен законот за употреба на јазиците. Партијата на Христијан Мицкоски денеска ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се рботи на оспособување на „Јордан Мијалоков“ за сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: