Таксист обезглави дете пред очите на мајката


Таксист во Медина, исламскиот свет град во Саудиска Арабија, со скршено стакло му ја отсекол главата на малиот Закарија ал Џабер (6) среде улица. Детето и ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишно дете е обезглавено пред очите на својата мајка во Саудиска Арабија затоа што припаѓал на „погрешната“ гранка на исламот, пренесува „Мирор“. Детето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија потпиша неколку договори со компании во Лондон за збогатување на забавната индустрија. „Помеѓу договорите се наоѓа и меморандумот за разбирање ...
| | веќе видена | слични

Како што откриваат новинарите на “CNN”, американското оружје кое што им се продава на заливските монархии веќе со години завршува во рацете на најозлогласените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Саудијка која побегнала од својата земја и сакала да побара азил во Австралија, била киднапирана и вратена во земјата, а оттогаш ѝ се губи секаква трага. Дина ...
| | веќе видена | слични

Саудиската девојка која побегна од земјата и сакаше да побара азил во Австралија насилно е грабната и вратена во земјата откога и се губи секаква трага. Дина ...
| | веќе видена | слични

Девојка од Саудиска Арабија која сакала да избега од својата земја и сакала да бара зил во Австралија насилно е киднапирана и вратена дома после што ѝ се губи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таксист обезглави дете пред очите на мајката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: