Во Торино повредени над 600 навивачи на Јувентус


Додека синоќа во Кардиф играа фудбалерите на Реал и Јувентус, во Торино, на главниот плоштад Пјаца Сан Карло, се случи инцидент во кој што беа повредени повеќе од 600 навивачи на италијанскиот шампион кои што таму на видео бим го следеа финалето во Лигата на шампиони. Како што пренесува гол.хр, во еден момент се слушнала „експлозија“, за која подоцна се утврдило дека е звук од метална врата. Новинарот Танкреди Палмери, кој исто така бил на плоштадот, објаснил дека попуштила метална врата на подземната железница, која што при падот произвела звук сличен на експлозија. Звукот се пренел и до другиот влез на метрото, кој бил од другата страна на плоштадот, при што меѓу навивачите настанала паника. На плоштадот имало околу 200 илјади навивачи кои што го гледале преносот од финалето на Лигата на шампиони. Во стампедото што настанало по звукот кој предизвикал паника, биле повредени над 1.000 лица од кои најмaлку две се во критична состојба, а меѓу нив е и четиригодишно дете со тешки повреди на главата и градите. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 25 патници се повредени при судир на два воза во метрото на Техеран. Се уште не се знае која е причината за судирот. На местото на несреќата пристигнале неколку амбулантни и затворена е станицата “Тара” во западниот дел на иранската престолнина. По непотврдени информации се повредени 48 лица, од кои 40 се хоспитализирани. Причините за несреќата се утврдуваат, пријавени Нова телевизија.
| | веќе видена | слични

Вчера се случи стампедо во Торино каде навивачите на Јувентус беа собрани да го следат финалниот натпревар од Лигата на шампиони против Реал Мадрид. За жал дошло до голема турканица бидејќи се слушнала експлозија по што настанала огромна паника. Стотина навивачи се повредени во стампедото, за потоа да се утврди дека нема никаква бомба или терористички напад, туку дека пукнала силна петарда.
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку десетици навивачи на Јувентус кои синоќа на плоштадот во Торино го следеа финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид се повредени во стампедо предизвикано од експлозија за која се уште не е утврдено од што била предизвикана. Паниката на плоштадот „Сан Кало“ настана кога се слушна силна експлозија по која луѓето почнале да бегаат на сите страни. Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица. Се претпоставува дека детонацијата потекнува од силна петарда и дека не се работи за терористички акт.
| | веќе видена | слични

Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица. Неколку десетици навивачи на Јувентус кои синоќа на плоштадот во Торино го следеа финалето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид се повредени во стампедо предизвикано од експлозија за која се уште не е утврдено од што била предизвикана. Паниката на плоштадот „Сан Кало“ настана кога се слушна силна експлозија по која луѓето почнале да бегаат на сите страни. Според последните информации што ги објавија италијанските медиуми нема потешко повредени лица. Се претпоставува дека детонацијата потекнува од силна петарда и дека не се работи за терористички акт.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 101 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 99 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Торино повредени над 600 навивачи на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: