Пријава за полов напад на 10-годишно девојче во Прилеп

3 копии

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Центар, 51-годишна жена од Скопје пријавила дека на претходниот ден околу 14 часот на улица „Борка Талевски“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
6 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Отвореното писмо од помошник државниот секретар за Европа и Евроазија во Стејт депаретментот, Вес Мичел е последниот доказ дека целиот демократски свет, ...
сите 466 | | | веќе видена

Македонија и Шведска имаат исклучително позитивни и пријателски политички односи, што претставува широк потенцијал за соработка и на двете економии. Ова го ...
сите 137 | | | веќе видена

Рочиштето за собраниските настани од 27-ми април лани, продолжува со сведочење на загрозениот сведок. Со одлука на судијката Кацарска, јавноста е исклучена. ...
сите 245 | | | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница, неколкумина опозициски пратеници ги повикаа лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски да ...
сите 95 | | | веќе видена

Бизнисмените очекуваат да ги наплатат долговите од општините по ребалансот на буџетот откако министерот за финансии Драган Тевдовски најави дека 92 милиони ...
сите 98 | | | веќе видена

Седница на Советот на Општина Гази Баба, каде советник е и обвинетиот Александар Трајковски, се покажа како многу побитна од судењето за предметот наречен ...
сите 112 | | | веќе видена

Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени. Времето до крајот на оваа недела ќе ...
сите 202 | | | веќе видена

Денескана пладне додека десетмина лица кои ја блокираа улицата пред Собранието на Република Македонија во еден момент нападнаа еден млад дечко кој со велосипед ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријава за полов напад на 10-годишно девојче во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: