Сугарески очекува пругата Битола-Кременица да биде изградена во ноември годинава


9 копии

За половина година се очекува да заврши изградбата на пругата Битола-Кременица со која се овозможува железничко поврзување меѓу Македонија и Грција. Пругата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Реконструкцијата на патот Гостивар - Кичево треба да заврши до крајот на август годинава, а на патот кон Тетово наредните 20 дена, рече денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Одговорајќи на пратеничко прашање во Собранието, Сугарески истакна дека е многу важно проектите да се спроведат квалитетно, а не, како што нагласи, само да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески заедно со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска извршија увид во изградба на пругата Битола – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески изврши увид во изградбата на пругата Битола-Кременица и најави дека изградбата на истата ќе заврши до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пругата од Битола за грчка граница ќе биде изградена до крајот на ноември годинава, најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес во Битола. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 73 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 110 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески очекува пругата Битола-Кременица да биде изградена во ноември годинава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: