Француската Влада нареди дислокација на 2.300 мигранти од Париз

5 копии

Францускиот министер за внатрешни работи Жерар Колон нареди дислокација на околу 2.300 мигранти сместени во диви кампови во Париз.Во соопштението на Кабинетот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Околу 250 баратели на азил веќе втор ден го блокираат автопатот на северот од Грција, поради лошите услови во мигранските кампови. Протестот, кој траеше околу ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската Влада нареди дислокација на 2.300 мигранти од Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: