Утрински ритуали за посреќен ден

Брзањето, лошиот почеток понекогаш знае да ни го упропасти целиот ден. Неколку мали утрински ритуали ќе ви го олесни будењето и ќе ве направи повредни и поенергични, а и многу посреќни. Разбудете се со музика Музиката веднаш ќе ви го направи денот подинамичен и ќе ви го поправи расположението. Вашата омилена музика наутро ќе делува потполно на друг начин од омразениот звук на алармот. Облечете се убаво Кога сами на себе си изгледаме добро, тоа позитивно влијае на нашата самодоверба, па расположението ни се подобрува. Омилената комбинација може да го поправи целиот ден. Оставете порака на луѓето кои ги сакате Пред да излезете од дома, напишете писменце на лицето со кое живеете. Ќе му го разубавете денот и нему и на себе. Малите работи сите не прават среќни.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 352 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 193 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрински ритуали за посреќен ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: