Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“

6 копии

Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди“, на потегот од булеварот „8.Септември“ до мостот „Обединети ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Град Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13 јуни, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот Партизански ...
| | веќе видена | слични

Привремениот сообраќаен режим ќе се воведува во неколку фази. Во првата фаза ќе биде затворена крајната десна сообраќајна лента на булеварот „Партизански ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Град Скопје соопшти дека во рекордно време, за помалку од две недели, завршила реконструкцијата на улицата Димитрија Чуповски, на потегот од крстосницата кај ...
| | веќе видена | слични

Сообраќаен хаос го парализираше главниот град поради реконструкцијата на улицата „Димитрија Чуповски“ Имено, поради асфалтирање на улицата Димитрија Чуповски, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Град Скопје ги известува граѓаните дека денеска и утре на улицата Димитрија Чуповски, во центарот на градот, ќе се воведе привремен сообраќаен режим поради ...
| | веќе видена | слични

Поради асфалтирање на улицата Димитрија Чуповски, на потегот од раскрсницата со булеварот ВМРО до крстосницата со булеварот Свети Климент Охридски утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 107 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
сите 74 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: