Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“

Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди“, на потегот од булеварот „8.Септември“ до мостот „Обединети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градот Скопје ја почна реконструкцијата на дел од коловозот од булеварот Партизански одреди, што е една од најфреквентните сообраќајници во градот. Екипите на ...
| | веќе видена | слични

Возачи дивееле викендов во полупразниот главен град. Мотоциклист синоќа удрил во пешак и избегал. Со тешки телесни повреди се здобила 83 жена која е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: