Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди`

Привремениот сообраќаен режим ќе се воведува во неколку фази. Во првата фаза ќе биде затворена крајната десна сообраќајна лента на булеварот „Партизански ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди“, на потегот од булеварот „8.Септември“ до мостот „Обединети ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Град Скопје ги известува граѓаните дека од утре (13 јуни, четврток) поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот Партизански ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Град Скопје соопшти дека во рекордно време, за помалку од две недели, завршила реконструкцијата на улицата Димитрија Чуповски, на потегот од крстосницата кај ...
| | веќе видена | слични

Сообраќаен хаос го парализираше главниот град поради реконструкцијата на улицата „Димитрија Чуповски“ Имено, поради асфалтирање на улицата Димитрија Чуповски, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Град Скопје ги известува граѓаните дека денеска и утре на улицата Димитрија Чуповски, во центарот на градот, ќе се воведе привремен сообраќаен режим поради ...
| | веќе видена | слични

Поради асфалтирање на улицата Димитрија Чуповски, на потегот од раскрсницата со булеварот ВМРО до крстосницата со булеварот Свети Климент Охридски утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 216 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 31 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре привремен режим на сообраќајот на булеварот „Партизански одреди`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: