Сончево и топло време со температура до 32 степени

9 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне со умерен развој на нестабилна облачност проследена со локален дожд и појава на грмежи, особено во западните делови. Температурата ќе се движи од 24 до 32 степени. Во Скопје слично време, со температура до 30 степени.
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 22 до 32 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во сабота ке биде претежно сончево со локална облачност и топло. Попладне услови за развој на нестабилна облачност со локални врнежи од дожд и грмотевици ќе има во западните и северозападните предели како и во североисточните предели. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ке дува умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 7°C до 15°C, а максималните дневни ќе достигнат до 23°C односно до 33°C. Ув индекс 7. Во Скопје во сабота ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер. Утринската температура од 12°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 30°C. Ув индекс 7. Во недела ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен и источен ветер. Утринските температури од 7°C до 15°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 23°C до 33°C. Ув индекс 7. Во понеделник во Македонија ќе биде умерено ...
| | веќе видена | слични

Сончево и топло, попладне повторно невреме Сончево и топло, ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска претпладне. За попладне се очекува локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе биде од 27 до 30 степени.
| | веќе видена | слични

Според Управата за хидромеоролошки работи (УХМР) утре ќе има поизолирани процеси на нестабилност со пороен дожд и грмежи, со температура на воздухот од 25 до 32 степени. На почетокот на наредната недела ќе следи благо опаѓање на температурата на воздухот, пооблачно време со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Стабилизација на времето се очекува од средината на наредната недела.
| | веќе видена | слични

Голема кондензација на влага во воздухот поради испарувањето на врнежите од вчера го запоседна Скопје утринава, како што може да се види од фотографиите. Метеоролозите и за утре предвидуваат слична ситуацација - попладнево ќе има врнежи, што значи дека во текот на ноќта земјата напечена од сонцето во изминатите 10 дена, повторно ќе ја испушта влагата утре наутро на Велигден. Но, повторно може да има иста ситуација. Според она што го кажува УХМР, во Македонија времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер до југозападен правец. Температурата на воздухот ќе се движи од 24 Целзиусови степени до 31 степен. Според Управата за хидромеоролошки работи (УХМР) утре ќе има поизолирани процеси на нестабилност со пороен дожд и грмежи, со температура на воздухот од 25 до 32 степени. На почетокот на наредната недела ќе следи благо опаѓање на температурата на воздухот, пооблачно време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со локална облачност. Во текот на попладневните часови се очекува развој на нестабилна облачност проследена со локални врнежи од дожд и грмежи во северозападните како и во североисточните предели. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 7°C до 15°C, а максималните дневни од 23°C до 33°C. Ув индексот ќе биде 7.
| | веќе видена | слични

Сончево со доумерена облачност ќе биде времето во Македонија денеска и утре кога за попладне се очекуваат обилни врнежи од дожд.Според метеролозите, грмотевици и дожд ќе има во западните и северозападните предели од земјата, а ќе дува и умерен северен и северозападен ветер. Температурите ќе се движат од седмиот до триесет и три степени целзиусови.
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија од попладнево ја зафати невреме со силен пороен дожд, грмежи и засилен ветер и локална појава на град. Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека нестабилното време ќе продолжи и во тек на престојниот викенд и почетокот на наредната недела. Утре претпладне времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и силен ветер. Температурата на воздухот ќе се движи од 24°C до 31°C. Во недела ќе има поизолирани процеси на нестабилност со пороен дожд и грмежи, со температура на воздухот од 25 до 32 степени. На почетокот на наредната недела ќе има благо опаѓање на температурата на воздухот, пооблачно време со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Стабилизација на времето се очекува од средината на наредната недела.
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи нестабилното време ќе продолжи и во тек на престојниот викенд и почетокот на наредната недела. Утре претпладне времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и силен ветер. Температурата на воздухот ќе се движи од 24 степени до 31 степен. В недела ќе има поизолирани процеси на нестабилност со пороен дожд и грмежи, со температура на воздухот од 25 до 32 степени. На почетокот на наредната недела ќе има благо опаѓање на температурата на воздухот, пооблачно време со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 183 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно, претпладне со дожд и снег на пониските места, пообилни ќе бидат во источните делови, а во попладнвните часови постепено ...
сите 186 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 120 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 34 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 132 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 201 | | | веќе видена

Венецијанската комисија испратила писмо до кабинетот за вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и со премиерот Зоран Заев во кое се наведува дека не е ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло време со температура до 32 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: