Утре премиера на „Мој термин“ во МНТ

6 копии

На Големата сцена на Театарот „Јордан Х.К-Џинот“, Велес, вечер со почеток во 20 часот ќе гостува независниот театар „Провокација“ со хит комедијата „Првин ќе ...
| | веќе видена | слични

Интимен театар од Битола ја подготвува претставата „Жени“ во режија на Софија Ристевска Петрушева во која ќе учествуваат битолчанки кои го победиле канцерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во кумановскиот театар утревечер премиерно ќе биде прикажана монодрамата „Прво лице еднина“ од режисерката Драгана Гунин во изведба на актерката Владанка ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – Хит комедијата „Аналфабет“ овој четврток, 23-ти мај е на репертоарот на Охридскиот народен театар. Претставата е работена по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановскиот театар со претставата „Мани, мани, мани“ ја освои наградата за „Најхумористична претстава“ на фестивалот во Габрово во Бугарија, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични

Претстава за паметење, ремек дело, „Браво за екипата“… ова се само дел од коментарите и воодушевувањето што го предизвика кај публиката претставата ...
| | веќе видена | слични

„Злосторството на 21 век“ е насловот на претставата која по текст на англискиот писател Едвард Бонд, а во режија на Владимир Милчин, синоќа премиерно ја одигра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 381 | | | веќе видена

На 25 страници, и со слична содржина како и начелното мислење објавено во петокот – Венецијанската комисија ги објави сите забелешки и препораки за законот за ...
сите 156 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Не сум среќен кога Мицкоски зборува на прес конференција за Законот за јазици, изјави вицепремиерот Бујар Османи во вчерашното издание на дебатниот магазин ...
сите 56 | | | веќе видена

Австралискиот премиер Скот Морисон изјави денеска дека 11 државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре премиера на „Мој термин“ во МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: