Вториот ден на Велигден неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

7 копии

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 29 април 2019 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека, согласно со Законот за празниците 1 мај 2019 година (среда), Денот на трудот е неработен ден за сите ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
сите 342 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 193 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 67 | | | веќе видена

Провладините организации и институции се раскараа меѓу себе. Причина за најновиот судир во сопствените редови е какафонијата и очигледната некоординираност во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вториот ден на Велигден неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: