Вадефул од партијата на Меркел: ВМРО-ДПМНЕ треба да каже „да“ во парламентот


Дури и ако за опозицијата е тоа тешко, нашата препорака гласи – да му се даде поддршка на договорот, вели во интервју за Дојче Веле заменикот шеф на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Героски за писмото од Мичел- Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија во „Само вистина“ рече дека пораката е многу јасна дека ...
| | веќе видена | слични

Договорот за промена на името на Македонија може да има широк позитивен ефект врз сите земји во Југоисточна Европа, вели Високата претставничка за надворешна и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците во Македонија треба да одлучат дали ќе прифатат промена на името на таа балканска држава во гласањето со последици по стабилноста на еден од ...
| | веќе видена | слични

- Преговарачкиот процес мора да бил болен и резултатот е компромис. Но, е компромис со кој успешно се исполнуваат клучните интереси на двете страни. Нашата ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно со каква леснотија човекот продолжува да лаже и тоа во Собранието на Република Македонија, да ги лаже пратениците, избраниците на народот, истиот ...
| | веќе видена | слични

Власта ги пребројува пратениците и ги прави последните пресметки пред уставните измени, согласно договорот со Грција, да се најдат на пленарна седница. Откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вадефул од партијата на Меркел: ВМРО-ДПМНЕ треба да каже „да“ во парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: