Почна собраниската седница за финалната фаза од уставните измени


7 копии

Веста дека Македонија го промени уставното име и отсега е Република Северна Македонија е топ-тема во српските медиуми. Уставните измени кои произлегуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Изгласани уставните измени, кои произлегуваат од Договорот од Преспа во третата и финална фаза, откако претходно договор беше постигнат околу барањата на Беса ...
| | веќе видена | слични

Во експресна постапка, пред малку, Собранието на РМ ги донесе амандманите на Уставот на РМ, со кои државата се преименува и станува Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна собраниската седница за финалната фаза од уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: