Советот на општина Охрид ја одржа 25-та седница

Советниците на општина Гевгелија денеска ја увоија завршната сметка на буџетот за 2018 година,според која вкупно реализираните приходи на општината изнесуваат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. март 2019 (ИНПРЕС) – Очекуваме деновиве министерството за транспорт и врски да распише тендер и да започне реконструкција на улицата „Абас Емин“, ...
| | веќе видена | слични

На Дневен ред на општинскиот Совет денеска беа реализираните развојни програми на општината, финансиските завршни сметки на претријатијата и општински училишта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 280 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на општина Охрид ја одржа 25-та седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: