Оставката на Богоевски предизвика спротивни реакции кај СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ


Владејачката СДСМ, по вчерашната оставка на пратеникот од нивната пратеничка група Павле Богоевски, бараат оставки од народните избраници на ВМРО-ДПМНЕ кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Место Собранието уште веднаш да се повика на Уставот и задачата што му ја дава, опозицијата и власта се подготвуваат за маратонски седници, како на Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Мухамед Зекири денеска повторно упати порака кон опозициската ВМРО-ДПМНЕ да преземат одговорност и пратениците од нивните ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ на координација договараа за тоа како ќе постапуваат во однос на предлогот за одземање на мандатот на почесниот претседател на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Седницата на пратеничката комисија за мандатно-имунитетни прашања засега не е познато кога ќе продолжи откако претседателот на истата, Павле Богоевски, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал, корупција и злоупотреби нема никаков кредибилитет да зборува за лична и морална одговорност. Павле Богоевски покажа ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со соопштение до јавноста кое ви го пренесуваме во целост. ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал, корупција и злоупотреби нема никаков кредибилитет да ...
| | веќе видена | слични

По оставката на Павле Богоевски од пратеничката функција, неговото место во Собранието ќе го добие Александар Филиповски. Богоевски беше петти на листата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката по германски јазик, Антигона Браздова го преведе официјалното соопштение од кабинетот на Меркел за средбата на Заев со Меркел, каде што вели таа ...
сите 213 | | | веќе видена

Важно е македонската јавност да знае дека ако не добиеме датум сега, во јуни или јули, ако го добиеме на есен, тоа нема да биде затоа што не сме подготвени за ...
сите 133 | | | веќе видена

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 169 | | | веќе видена

На Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ што се одржува во Прилеп, денеска во рамки на фестивалската програма беа доделени признанијата од ...
сите 73 | | | веќе видена

Главниот градски суд соопшти дека украинскиот капетан кој се сомничи како одговорен за судирот на бродови на Дунав не смее да ја напушти Будимпешта, мора да ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставката на Богоевски предизвика спротивни реакции кај СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: