Уставниот суд в среда ќе ја разгледува уставноста на референдумот по иницијативата на Левица

По поднесената иницијатива на партијата Левица вокоја сметаат дека распишувањето на референдумот било спротивно на Уставот, в среда Уставниот суд ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд во среда ќе ја разгледува одлуката за распишување референдум. Одлуката се најде на дневен ред откако пред повеќе од еден месец Левица поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд во среда ќе го разгледа предлогот за оспорување на собраниската одлука за референдумот на 30 септември. Се работи за инцијатива која пред повеќе ...
| | веќе видена | слични

Единствено правилна одлука што може да ја донесе Уставниот суд е да ја поништи Одлука за распишување на референдумот на 30 септември. Ова е очекувањето и на ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд во среда треба да одлучува по иницијативата за оспорување на референдумот поднесена од повеќе субјекти, меѓу кои и политичката партија Левица. ...
| | веќе видена | слични

Судиите од Уставниот суд следната недела на 19 септември на закажаната седница со почеток од 9.30 часот ќе ги разгледуваат инцијативите за оценување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставниот суд в среда ќе ја разгледува уставноста на референдумот по иницијативата на Левица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: