„Подиум на млади“ предвесник на 59-тото „Охридско лето“

8 копии
2 копии

Во големата балетска сала при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“, синоќа се одржа завршниот час од Летната Балетска школа организирана од Еуролинк Осигурување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како предвесник на фестивалот „Охридско лето“, синоќа во црквата „Света Софија“ започна „Подиумот на млади“ во организација на Музичката младина на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

За разлика од најголемиот број училишта во државава чии ученици периодов се на летен распуст, ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ и во текот на летото работи со полна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Државниот музичко-балетски училиштен центар ,,Илија Николовски – Луј” не постои зборот распуст. За разлика од најголемиот број училишта, кои се испразнети, ...
| | веќе видена | слични

Она што навидум скоро до вчера можеше да биде бележано како невозможна мисија, за среќа станува реалност. По 22 одржани изданија и исто толку години егзил, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 156 | | | веќе видена

Светската виолинистка Ванеса Меј, која го отвори Охридско лето, упати видео порака за хуманост и против насилство врз животните. – Навистина ме растажува кога ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Подиум на млади“ предвесник на 59-тото „Охридско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: