Македонска, летна турнеја на Мајкл Клос, канадски и светски уметник со македонско потекло

Охрид, 8. јули 2019 (ИНПРЕС) – Мајкл Клос, канадски и светски уметник со македонско потекло, ако не секоја година, тогаш барем на неколку години, настојува да ...
| | веќе видена | слични

Вечерва, од 20 часот, во рамките на “Научната и уметничка визита – Охрид 2019”, во Куќата на Уранија-МАНУ во Охрид, едночасовен концерт што ќе го одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синоќа, во рамките на овогодишната Охридската научна и уметничка визита, на публиката и беше приопштен атрактивниот избор од стари фотографии на германскиот ...
| | веќе видена | слични

Во куќата на Уранија во Охрид синоќа беа претставени уникатни фотографии од минатиот век од познатиот германски фотограф Курт Хајлшер. Фотографиите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 129 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонска, летна турнеја на Мајкл Клос, канадски и светски уметник со македонско потекло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: