Успешно завршен натпреварот за бармени во Виница

На 4 и 5 овој месец во Виница се одржа ,,Вигор бармен куп,,. Организатор на натпреварот беше престижниот Хотел Александар Парк во Виница под покровителство на Вигор. Натпреварот траеше 2 дена и натпреварувачите се натпреваруваа во две дисциплини , Класика и Флер. Настанот поради неговата атрактивност побуди голем интерес како кај угостителите така и кај обичните граѓани па така истиот беше посетен од голем број на посетители од целата држава. Неможе, а да не се забележи дека и овој пат натпреварот беше беспрекорно организиран од старна на домаќините Хотел Александар Парк, односно од неговиот менаџерски тим. Со ова уште еднаш се докажа дека во Македонија можат да се организираат сериозни настани и дека на истите можат да се докажат натпреварувачи кои понатака успешно се етаблираат во светски рамки. Како пример можеме да го наведеме Методи Перунковски кој во моментов го држи третото место во светот во категорија ,,пенливи коктели,, Победници на натпреварот се следните учесници: Победници во класика : Прво ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно завршен натпреварот за бармени во Виница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: