Врвни глумци, а немаат завршено ниту средно училиште

Врвни глумци, а немаат ни диплома за завршено средно училиште. Тие се доказ дека за да бидеш успешен, не мора да имаш диплома. Својот занает го учеле во театри, на семинари или курсеви, а средношколска диплома не добиле никогаш. Кетрин Зита Џоунс на 15 години се откажала од школувањето во родниот Кардиф и се преселила во Лондон за да се посвети на актерската кариера. Од мала настапувала по локалните театри, па знаела дека ќе се бави со глума. Подоцна се запишала во уметничка школа, каде што се специјализирала за мјузикли. Николас Кејџ од уметничката школа се откажал на 17 години за да може да почне да глуми. Година дена подоцна веќе добил улога во серија. Инаку, членови на неговата фамилија исто така имаат кариери во филмската индустрија. Роберт Де Ниро пред да ја добие улогата во "Кум" не беше голема ѕвезда. Живеел во Њујорк каде два пати се запишувал во приватна школа, но не ја завршил. На 17 години ја напуштил школата за да се посвети на глумењето. Првата улога ја добива на 20 години. Роберт Дауни Џуниор ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите заблуди не само на мажите, туку и на сите, е дека на нивните 20 години сите сакаат да направат успех по кои луѓето ќе ги препознаваат. Ова е заблуда од причина што во тие години големи успеси се можни само кај ретки, додека кај останатите е период на созревање. Успехот не зависи од годините во кои си моментално, бидејќи имаме голем број на примери од мажи кои во своите 20 години били вистински лузери, а потоа прераснале во едни од најуспешните во светот. Винсент Ван Гог Иако сите го знаеме како еден од најдобрите уметници, треба да знаеме дека неговата слава започнала доста касно. Се до неговите 28 години тој не држел ниту еднаш четка во својата рака. Дури во своите 30 години тој почнува да зодава бројни дела по кои денеска тој е познат. Силвестер Сталоне Мислите дека Сталоне од секогаш бил успешен? На своите 20 години тој се заниавал со снимање на нискобуџетни порно филмови само за да заработи за живот, и тоа за основните потреби. Покасно на негови 30 години тој се затворил, напишал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес тие се ценети и успешни во својата работа, но не им одговарале училишните клупи. Својот занает го усовршувале на театарските сцени и натпревари, а никогаш не добиле средношколска диплома. Кетрин Зита Џонс Кетрин на 15-годишна возраст се откажала од школување во родниот Свонси и се преселила во Лондон, каде што се посветила на актерската кариера. Од мала настапувала на локалните театри, па знаела дека глумата е професијата со која што сака да се занимава. Подоцна се запишала во уметничко училиште каде што се специјализирала за мјузикли. Николас Кејџ Актерот, чие вистинско име е Николас Ким Копола, се откажал од уметничкото училиште на 17 години за да може да се посвети на глумата. Една година подоцна веќе ја добил првата улога на телевизија, во серијата „Best Of Times” . Инаку, Николас доаѓа од големо семејство на филмски уметници. Неговиот чичко е култниот режисер Френсис Форд Копола. Внуката Софија исто така е режисерка. Неговиот брат Кристофер е продуцент и режисер, а внуците Роберт и Џејсон Шварцман ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 156 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 9 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врвни глумци, а немаат завршено ниту средно училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: