ФА „Кочани“ го презентираше македонскот фолклор пред турската публика

26.04.2018 Фолклористите на ФА „Кочани“ се вратија од неколкудневната турнеја во Чинарчик, Република Турција. Тие таму настапија на Меѓународниот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Викендов, во Македонски Брод се одржа 16-та Регионална фолклорна ревија на песни музика, игри на која настапија околу 200 фолклористи и инструменталисти од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 397 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 297 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФА „Кочани“ го презентираше македонскот фолклор пред турската публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: