Успехот на Работнички - будење на мак фудбалот

Пласманот на скопски Работнички во 1-то коло од Лигата на Европа и двомечот против Лацио е доволен показател за промените на клубовите во Мак фудбалот, на кого моментално очајно се потребни гледачи на терените ширум Македонија. Ситуацијата на Вардар, односно конечно негово опоравување и шанса за освојување на титулата со создадениот тим ќе го направи првенството многу поинтересно, се разбира доколку има заинтересирани за овие мечеви. Местените натпревари во домашниот фудбал, од страна на Работнички докажаа дека можат да бидат минато особено на мечот против Анортозис на кој беше покажана инзворедна храброст и решителност за постигнување на нов успех. Ваш е редот! По сите обвинувања кон одговорните на ФФМ, кои се дефинитивно најодговорни за хаосот во изминатите 3 сезони, клубовите се изборија за подобрување на домашниот фудбал но затоа сега е ред на сите вљубеници во фудбалот да не кукаат околу наместени натпревари, неорганизација и да дадат скроми 100 до 150 денари за да ја збогатат клубската каса на нашите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 286 | | | веќе видена

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 187 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 275 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 349 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успехот на Работнички - будење на мак фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: