Уште утре нестабилно и жешко, потоа – само жешко


По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
| | веќе видена | слични
26 копии
3 копии
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од една медицинска сестра која носи заштитно одело и маска на лицето и зборува дека во Вухан и околината има околу 90 000 ...
сите 732 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство влегува во собраниска процедура оваа недела без претходен договор помеѓу власта и опозицијата. Во петокот имаше уште една ...
сите 382 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 211 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорги Начевски во 59. минути пресуди „чекори“ на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европските ракометни првества. На забавената снимка се ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште утре нестабилно и жешко, потоа – само жешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: