Сончево со мала облачност, попладне локален дожд

15 копии

Сончево со мала облачност, попладне локален дожд Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Според најавите, во текот на денот облачноста ќе се зголемува и попладне во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, а на планините од снег. Исто така ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од еден до девет степени Целзиусови, а во Скопје пет степени./УХМР/
| | веќе видена | слични

Уште утре локален дожд, потоа стабилно, суво и студено време Во деновите што ни претстојат ќе не’ очекува претежно стабилно, суво, но и студено време, најавуваат метеоролозите. Во текот на утрешниот ден, во претпладневните часови, особено во јужните делови од земјата ќе има појава на локален дожд, а на повисоките места и планините врнежи од снег. За следните денови, како што прогнозираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе следи стабилно и суво време со негативни утрински температури. За утре се очекува најстудено да биде во Маврово со само еден степен над нулата, а највисоката дневна ќе биде во Демир Капија, со седум степени. Во Скопје и околината ќе преовладува облачно со сончеви период и максимална дневна температура до петтиот степен.
| | веќе видена | слични

Ќе дува умерен северен и севеозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат 0°С до 7°С, а максималните дневни температури ќе достигнат до 4°С односно до 11°С. Во Скопје ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 4°С, а максималната дневна температура ќе достигне до 8°С. Во вторник ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди особено попладне и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од -4°С до 3°С, а максималните дневни температури ќе достигнат до 2°С односно до 9°С. Во среда во утринските часови ќе има појава на магла и умерен мраз, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со услови за слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен и севеозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат 0°С до 7°С, а максималните дневни температури ќе достигнат до 4°С односно до 11°С. Во Скопје во понеделник ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура од 4°С, а максималната дневна температура ќе достигне до 8°С. Во вторник ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди особено попладне и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од -4°С до 3°С, а максималните дневни температури ќе достигнат до 2°С односно до 9°С. Во среда во утринските ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум степени. Во Скопје и околината слично време, претежно облачно со повремен дожд и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до четири степени. Променливото облачно време ќе се задржи до утре, со повремени врнежи од дожд, а на планините снег. Од среда сончево и повторно негативни утрински температури.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно време со слаб локален дожд. Во утринските часови ќе има појава на магла со умерен североисточен ветер. Температурите ќе се движат од четири до 11 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува облачно време со температура до осум степени.
| | веќе видена | слични

Времето денес ќе биде претежно облачно, со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурите во текот на денот ќе се движат од 0 до 9 степени Целзиусови. (Крај)
| | веќе видена | слични

Во текот на денот ќе дува умерен северен и севеозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер со брзина и до 30 километри на час. Утринските температури ќе се движат 0 до 7 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 4, односно до 11 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд со умерен северозападен ветер. Утринската температура е од 4, а максималната дневна температура ќе достигне до 8 Цезиусови степени. Од вторникот утринските температури ќе се движат во негативни вредности, а дневните ќе се искачуваат до 12-от степен.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно време со слаб локален дожд. Температурите ќе се движат од 4 до 11 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува облачно време со температура до 8 степени. Во утринските часови ќе има појава на магла со умерен североисточен ветер.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето во Македонија наредниве два дена ќе биде облачно со врнежи од дожд. Од трети до 6-ти декември времето ќе биде сончево, а температурите ќе се движат од -4 до 6 степени Целзиусови. Веќе од седми, во Македонија се очекува снег и значителен пад на температурите. Од 7-ми до крајот на месецов температурите ќе бидат многу ниски и ќе се спуштат до минус 9 степени.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 71 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала облачност, попладне локален дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: