Уште тоа ни требаше: Генетски модифицирани мравки мутанти (фото)

Научници кои немале друга работа, си играле со гените на мравки и пронашле начин како од тие обични мравки – војници да создадат „супервојници“ со гигантски глави и клешти. Научниците со помош на хормони ги активирале древните гени на предците овие инсекти, кои живееле пред милиони години, пренесува Дејли Меил. Авторот на студијата, Д-р. Rajendhran Rajakumar од Универзитетот МекГил од Канада вели: “Успеавме да го откриеме древниот потенцијал за развој за да созададеме нови „супервојници“ кои еволуирале пред 35 до 60 милиони години...“
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 201 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 219 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште тоа ни требаше: Генетски модифицирани мравки мутанти (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: