ДУИ: Не е време за предвремени парламентарни избори


2 копии

Премиерот Зоран Заев го глуби тлото под нозе, смета Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Според него, младите луѓе во земјава се тие кои ...
| | веќе видена | слични

Засега владеачката СДСМ и опозициската ВМРО ДПМНЕ се различни во ставовите за прашањето поврзано со уставните измени. Додека едните сметаат дека Македонија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стратуваше собраниската дебата за уставните измени, но без поголеми поместувања на партиските ставови. Дали првиот ден од расправата во собраниската комисија ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени пред граѓаните, јавноста е гладна за одговори. Што се брише од АСНОМ. Географската додавка како шминка или суштина на државата. Во потрага по ...
| | веќе видена | слични

Заев избира да чека, со тоа и да не постигне ништо, односно да нема уставни амандмани и да не се заокружи Договорот со Грција и да се пропуштат сите можности ...
| | веќе видена | слични

На колку пратеници може да се надеваат политичките сили „За“ договорот со Грција ако настапат во широка коалиција на евентуални предвремени избори? Дали може ...
| | веќе видена | слични

Владата иницираше постапка за Предлог за пристапување кон уставни измени, кои веќе се пристигнати во Собранието. И покрај започнувањето на постапката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ: Не е време за предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: