На штипската Клиничка болница која требаше веќе да работи, ќе чекаме уште две години

Истрагата на СЈО „Империја“ во која е инволвиран и штипски Бетон, како еден од подизведувачите, комплетно ја стопира изградбата на штипската Клиничка болница. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче очекува новата клиничка болница во Штип да биде изградена и пуштена во употреба до средината на 2020 година. Во договорот ...
| | веќе видена | слични

Ова е ново пролонгирање на рокот за изградбата и тоа дополнително за една година. Откако денеска ќе ја скинираат состојбата на терен ќе се прави нов динамички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Заев се враќа оптимист од Берлин - Премиерот тврди дека добил ветување дека во септември Бундестагот ќе даде зелено светло за преговори, со што на Европскиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Важно е македонската јавност да знае дека ако не добиеме датум сега, во јуни или јули, ако го добиеме на есен, тоа нема да биде затоа што не сме подготвени за ...
сите 133 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 180 | | | веќе видена

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 169 | | | веќе видена

На Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ што се одржува во Прилеп, денеска во рамки на фестивалската програма беа доделени признанијата од ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На штипската Клиничка болница која требаше веќе да работи, ќе чекаме уште две години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: