Уште едно дете заразено со бактерија „МРСА“- Случајот во училиштето го пријавиле неговите родители


6 копии

Утрово е пријавен нов случај на дете заразено со бактеријата „МРСА“. Случајот го пријавиле родителите на детето кое што следи настава во основно училиште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов непотврден случај на МРСА во нос кај дете од шесто одделение во ОУ „Панајот Гиновски“ ги вознемирил родителите на децата кои посетуваат настава со него. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три деца на 5 годишна возраст, од градинката “Снежана“, општина Чаир, се инфицирани од бактеријата МРСА. Тие во моментов се на домашно лекување. Прегледани се ...
| | веќе видена | слични

Последните случаи на заразени со МРСА не треба да ја вознемират јавноста, вели за 1ТВ директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат. Децата кај ...
| | веќе видена | слични
19 копии
повеќе

Останато

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Во првите 24 часа, вкупно 1,2 милион биле запрени во фазата на поставување Откако излегоа голем број видеа од крвавиот напад во Нов Зеланд, интернет-гигантот ...
сите 127 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште едно дете заразено со бактерија „МРСА“- Случајот во училиштето го пријавиле неговите родители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: