Како Норвежаните го имитираат Луис Суарез? (видео)


Уругвајскиот фудбалер и член на Ливерпул, Луис Суарез (26) несомнено е еден од најдобрите светски играчи, но со својот темперамент често умее да го привлече вниманието на пошироката јавност. И покрај се, тој е најомилен играч кај фановите, помеѓу нив и група на норвешки момчиња кои буквално го имитираат, неговиот начин на игра и однесување на теренот и секако надвор од него.
| | веќе видена | слични
2 копии

Романскиот прволигашки меч помеѓу Петролул Плоешти и Газ Метан беше вистински циркус. Судијата додели 13 жолти картони, продолжи 14 минути по што Петролул се избори за реми 1-1 и на крај на јавноста и го претстави - Романскиот Луис Суарез. Голманот Мирчеа Бонеску, во столот на Суарез го гризна противничкиот напаѓач Таер ал Баваб.
| | веќе видена | слични

Голман влезе во улогата на уругвајскиот ѕвезда во Ливерпул Луис Суарез и гризна за рака противнички фудбалер за време на натпреварот од последното коло во романското првенство, вчера. Дуелот заврши со резултат 1:1, но ќе се запамети по 6-те црвени картони, кои ги покажа судијата на играчи од двата тима и особено со тоа што го направи голманот на домаќините од Петролул Мирчеа Борнеску. Во 63-тата минута, при резултат 1:0 во корист на Газ Метан, напаѓачот на гостите Таер Ал-Баваб заработи повреда на центарот на теренот, но навивачите и играчите на Петролул беа сигурни дека фудбалерот симулира. Двата тима се „судрија“, а Борнеску го гризна Ал-Баваб на раката и тоа сосема ги вжешти страстите. Голманот на Петролул и напаѓачот на Газ Метан беа отстранети од игра, а црвени картони во текот на дуелот добија вкупно двајца играчи на Петролул и четворица на Гас Метан. Петролул ја заврши сезоната во Романија на третото место во конечниот пласман, а Гас Метан ја зазеде 10 - а позиција .
| | веќе видена | слични

Синоќа во романското првенство беше одигран еден од најгрубите натпревари во последно време, откако на мечот помеѓу Петролул Плоешти и Газ Метан беа покажани 7 црвени и 13 жолти картони. Овој меч заврши 1-1, а домашниот состав својот израмнувачки погодок го постигнаа во 14 минута од судиското продолжение во второто полувреме. Газ Метан имаше предност од 1:0 по првото полувреме, но во вториот дел по црвениот картон на Португалецот, Гералдо Алвес ситуацијата на теренот драстично се смени. Започнаа инцидентите, откако гостинскиот напаѓач Ал Бавад предолго лежеше на теренот поради непозната повреда. Ова не им се допадна на фудбалерите на Петролул, особено на голманот Мирчеа Бурческу кој покажа дека Луиз Суарез може „вода да му носи“. Ова резултираше со црвени картони на двајцата актери. Петролул сезонава ја заврши како третопласиран и ќе игра во европските купови, додека екипата на Газ Метан заврши како десеттопласиран.
| | веќе видена | слични

Заради долгиот прекин, натпреварот имаше и долго судиско продолжение, па домаќините израмнија со гол во 105-та минута. Петролул го заврши натпреварот со 9, а Газ Метан со 8 фудбалери.
| | веќе видена | слични

Норвешките момци што одлично ги имитираат познатите спортски ѕзвезди, најчесто фудбалери, направија нова шеговита верзија, а овојпат го имитираат Луис Суарез, напаѓачот на Ливерпул. Одличен видеоматеријал, нема што.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Норвежаните го имитираат Луис Суарез? (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: