Татко нападна педофил кој му ги злоставувал трите ќерки - оваа реакција сите ја оправдуваат


Татко на три американски спортистки кои биле злоставувани од страна на Лери Насар додека работел како спортски лекар го нападнал педофилот за време на рочиште. Татко на три американски спортистки кои биле злоставувани од страна на Лери Насар додека работел како спортски лекар го нападнал педофилот за време на рочиште.Инцидентот се случил додека судот ја читал пресудата за последниот случај во кој Насар бил осомничен.На видеото може да се види дека таткото најпрво бара од судот пет минути во заклучена просторија со докторот, но неговото барање е одбиено.Потоа бара една минута, но повторно наидува на негативен одговор. Најпосле вели „Штом е така, јас ќе дојдам таму“ и се доближува кон Насар. Човекот во истиот миг е совладан од страна на полицијата.Корисниците на социјалните мрежи не го осудуваат ова насилство и бројни татковци коментираат дека би го направиле истото.
| | веќе видена | слични
6 копии

Суд во Мичиген денеска му изрече трета пресуда по ред на докторот Лери Насар и го осуди на уште 40 години затвор на претходно изречените 125, поради сексуално малтретирање на над 260 девојки и девојчиња од американскиот женски гимнастичарски тим од државниот универзитет на Мичиген. Делата за кои е осуден Насар датираат од 1992 година. Тој првпат беше обвинет за малтретирање од страна на две гимнастичарки во 2015 година, по што голем број други девојчиња излегоа со обвинувања дека биле секслулано малтретирани од страна на Насар, при што најмалата од нив била изложена на вакво однесување на возраст од 13 години. Насар (54) првично беше осуден на 60 години затвор поради поседување детска порнографија. Минатата недела судското обезбедување мораше да интервенира и да го спречи Рендал Маргрејвс, таткото на едно од малтретираните девојчиња, кој се обиде физички да се пресмета со Насар.
| | веќе видена | слични

Докоторот Лери Насар, кој беше лекар на американскиот женски гимнастичарски тим заработи и трета казна затвор, овој пат од 40 години. Тој веќе отслужува затворска казна од 125 години за сексуално малтретирање на над 260 девојки и девојчиња.Првпат за малтретирање Насар е обвинет во 2015 година од страна на две гимнастичарки, по што следуваат голем број на обвинувања. Најмалото девојче злоставувано од Насар има 13 години.Тој првично беше осуден на 60 години затвор поради посетување на детска порнографија.
| | веќе видена | слични

Еден американски доктор осуден е на доживотна затворска казна. Се соочил со 156 жени на суд кои сексуално ги злоставил. Судијата за време на изрекувањето на пресудата додал дека му претставувало задоволство да го осуди, а дека следен судија на правдата ќе биде – Бог. Кој е Лери Насар и зошто неговото име ќе биде на врвот на “црната листа” на познати педофили? Larry Nassar Has Been Sentenced Judge to man who sexually assaulted 156 women and girls: “I've just signed your death warrant.” Posted by AJ+ on Wednesday, January 24, 2018 Станува збор за поранешен доктор, репрезентативец на САД во гимнастика и човек кој после 20 години уништување на 156 животи на девојки се соочува со казна од 175 години затвор. Рекордната казна за овој човек за судијата е најмалку што можела да направи за сите жени кои пристапиле повторно да се соочат со своите трауми. Се работи за доктор кој по апсењето имал храброст на судијата да достави писмо во кое сите тие жени ги обвинува за “медиумско внимание и брза парична заработка”. Што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рандал Маргрејвс побара „пет минути насамо“ со сексуалниот злоупотребувач осуден на 175 години затвор. Таткото на три ќерки сексуално злоставувани од страна на Лари Насер се обиде да го нападне поранешниот американски лекар на гимнастичарскиот тим за време на неговото сослушување во судницата во Мичиген. Две ќерки на Рандал Маргрејвс што туку сведочеа кога Маргрејвс од судијката Џенис Канингам побара време насамо со поранешниот лекар. „Ќе побарам од вас како дел од казната да ми дадете пет минути во заклучена соба со овој демон“, рече Маргрејвс, кој има трета ќерка, која исто така била злоставувана додека била под грижа на Насер, пренесе Гардијан . Кога судијката одби, Маргрејвс одмавна со главата кон Насер и го нарече „кучкин син“. Додека другите се смееја во судницата, судијката го предупреди Маргрејвс за неговиот говор. Потоа, тој се нафрли врз лекарот. Обезбедувањето на судот брзо го совлада Маргрејвс на земја. Насер истовремено беше изведен од судницата. Додека офицерите го отстрануваа Маргрејвс, тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко нападна педофил кој му ги злоставувал трите ќерки - оваа реакција сите ја оправдуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: