Уште 4 новозаболени од морбили во Гостивар – се чешлаат вакциналните картони


Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во последните 10 години регистрирани се најголем број заболени од мали сипаници, или 1.175 болни со стапка од 56,8 на 100.000 жители, а 895 лица или 76,1 отсто ...
| | веќе видена | слични

Речиси 700 случаи на мали сипаници се регистрирани во 22 држави, што е највисоко ниво во последните 25 години Претседателот на Соединетите Американски Држави, ...
| | веќе видена | слични

Откако пред 10 дена Комисијата за заразни болести донесе мерка сите здравствени работници да бидат заштитени од морбили со две дози, според податоците од ИЈЗ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна вакцинација против морбили и на здравствени работници. Се проверува вакциналниот статус на лекарите, медицинските сестри и сите вработени во болниците. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика родителите да ги вакцинираат децата против мали сипаници откако бројот на случаи со заразени од некогаш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 426 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Поволен период за склопување на ново деловно партнерство ако такво нешто имавте во план. ЉУБОВ: Нова љубов се раѓа и можно е со ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција беше запрашан за ставот на опозициската партија во однос на на вицепремиерот Бујар Османи ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 4 новозаболени од морбили во Гостивар – се чешлаат вакциналните картони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: