Синди и Урош, се совпаѓаме во секој поглед!

Откако официјално ја признаа својата љубов..еве ги и со официјално интервју. Синди и Урош кои во куќата на Големиот Брат влегоа како познаници, таму прераснаа во добри пријатели а надвор од неа завршија како заљубени гулапчиња. И како што изјавија, никој па ни тие самите ниту за момент не помислиле дека еден ден можеби ќе бидат заедно... Тој прво и се нафрли на Ава, потоа и фрли око на Сораја но на крај заврши со онаа за која постојано велеше дека му е најдобра другарка. И ако на почетокот ја криеа веќе не, Синди и Урош уживаат во својата љубов. "Во ниеден момент не помислив дека би можел да бидам со неа, но денес сум среќен што најдов некој со кој потполно се сложувам...во се. Таа е иста како во шоуто така и надвор од него, не се фолира и не е дволична. Многу ми се допаѓа. И да помеѓу нас има мног хемија, што за мене е многу битно." - изјави каскадерот за српскиот магазин Hello. На што таа возврати..."Многу ми се допаѓа што е џенталмен. Имаме исти погледни кон животот и сега за сега многу добро се ...
| | веќе видена | слични

Синди и Урош речиси се неразделни, дење заедно одат на ручек, кафе, на прошетка низ градот, навечер ги посетуваат ноќните клубови и одлично се забавуваат. Каскадерот во последно време присуствува и на снимањата на неговата сакана. Тој често ја фотографира својата девојка, а под една нејзина фотографија напишал и коментар: „Мојата малечка нема маана... а ни целулит“. Дека двајцата се лудо вљубени еден во друг потврди Синди која на својот Фејсбук профил напиша јасна порака: “Ова е мојот секси дечко…ммм…“
| | веќе видена | слични

Бившите станари во куќата на Големиот брат, Ивана Стаменковиќ Синди и Урош Чертиќ не ја кријат својата љубов што пејачката го потврди и на својот Фејсбук профил. Парот често може да биде забележан во опуштена дневна прошетка како и по ноќните клубови. Се почесто се заедно, речиси неразделни, а Урош во последно време присуствува и на нејзините снимања. Дека двајцата се лудо вљубени еден во друг потврдила Синди која на својот Фејсбук профил напишала јасна порака: “Ова е мојот секси дечко…ммм…“
| | веќе видена | слични

Бившите станари во куќата на Големиот брат, Ивана Стаменковиќ Синди и Урош Чертиќ не ја кријат својата љубов. Синди и Урош кои во куќата на Големиот Брат влегоа како познаници, па прераснаа во добри пријатели а надвор од неа завршија како заљубени птички. Парот честопати може да биде забележан во опуштена дневна прошетка како и по ноќните клубови, речиси неразделни, а Урош во последно време присуствува и на нејзините снимања. Дека двајцата се лудо вљубени еден во друг потврдила Синди која на својот Фејсбук профил напишала статус: - Ова е мојот секси дечко…ммм… ... - Во ниту еден момент не помисливме дека би можел да бидам со неа, но денес сум среќен што најдов некој со кој потполно се сложувам. Таа е иста како во шоуто така и надвор од него, не се фолира и не е дволична. Помеѓу нас има многу хемија, што за мене е многу битно - изјави Урош. - Многу ми се допаѓа затоа што е џенталмен. Имаме исти цели кон животот и сега за сега многу добро се согласуваме. Постојано сме заедно а идниот месец планираме да ...
| | веќе видена | слични

Се сеќавате ли на Синди Крафорд? Оваа легендарна манекенка во 1990-те години не се симнуваше од насловните страни, а покрај тоа што безброј пати е прогласена за најубава жена во светот и нејзината заработувачка исто така беше рекордна. Синди беше забележана како излегува од својот салон за убавина во Беверли Хилс, а мора да се признае дека и со 47 години изгледа феноменално.
| | веќе видена | слични

Урош Цертиќ и Ивана Саменковиќ Синди, учесници во последниот серијал на „ВИП Големиот Брат“, се почесто се појавуваат во јавност како љубовен пар и повеќе не кријат колку се вљубени, пишуваат српските медиуми.Синди и Урош заедно одат на ручек, кафе, во прошетка низ градот, ги посетуваат белградските локали и одлично се забавуваат и тоа без скандали.Каскадерот не отсуствува ни кога се во прашање обврските околу снимањата на неговата сакана.Очигледно е дека им одговараат заедничките моменти, па се трудат секој слободен момент да го поминат заедно, затоа и не чуди што се активни на друштвените мрежи и секој ден изненадуваат со нешто ново.Урош често ја фотографира својата девојка низ Белград, а кај нив, се чини, се оди како подмачкано. Под една слика дури стои и коментар:„Мојата мала нема маана… а ни целулит“.
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 252 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека еден дел од познавачите на состојбите смета дека премногу значење ѝ се дава на целата ситуација, со бегството на поранешниот премиер и се занемаруваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 207 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синди и Урош, се совпаѓаме во секој поглед!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: