УРНЕБЕСНО: Се појави комплетна снимка од падот на Мурињо! (видео)

После краткото видео сега е објавена и комплетна снимка од непријатноста која Мурињо ја имаше пред „Вембли“. На друштвените мрежи прво се појавина фотографии, а потоа следуваа и видео снимки, а денес пристигна и комплетната снимка на која се гледа целата ситуација. Мурињо практично брза да „побегне“ од групата на вивачите која се обидуваше да му се доближи…Погледнете ја снимката која е во времетраење од нешто помалу од една минута. За среќа Мурињо не си нанесе некаква повреда, па кога е таква ситуација можеме и добро да се насмееме.. Jose Mourinho’s arrival for England vs. Spain couldn’t have gone much worse… pic.twitter.com/AOBSPbrbR0 — ESPN FC (@ESPNFC) September 10, 2018 УРНЕБЕСНО: Се појави комплетна снимка од падот на Мурињо! (видео)
| | веќе видена | слични

Португалскиот стратег Жозе Мурињо секогаш е интересен за медиумите и за пошироката јавност, па ниту една изјава и потег не може да мине без да биде одбележан. Секако за тоа голема вина има самиот Мурињо понекогаш намерно или ненамерно како што беше случај со неговиот пад на „Вембли“ пред мечот меѓу Англија и Шпанија во Лигата на нации. Тој се струполи и доби помош од редарот за да стане, односно оваа негова ситуација веднаш се прошири на социјалните медиуми. Меѓутоа тој пад на Жозе не бил случаен, односно истиот според него имал цел кој успеал да ја постигне. -Тоа е поради луѓето кои ми се јавија и побараа да паднам на Вембли затоа што им беа потребни новости од мене. Го направив за да вие (медиумите) зборувате малку за мене. Не се повредив, тоа беше добра симулација и ги заштитив телефоните. Нема пенал, можеби жолт картон, – се пошегува Мурињо кој на овој начин ги поздрави неговите верни критичари.
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 634 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 644 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 93 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 91 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

– Каде завршила ташната Луј Витон со 1.5 милиони евра!? – Дали со парите од Рекет е финансирана кампањата на СДСМ и Стево Пендаровски!? – Колку бизнисмени биле ...
сите 181 | | | веќе видена

Според доминантните особини на вашиот хороскопски знак, може да се заклучи и на кој начин лажете, колку тешко ви паѓа тоа или колку лесно посегнувате по ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УРНЕБЕСНО: Се појави комплетна снимка од падот на Мурињо! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: