Нов уникатен музички проект


Деновиве „Адреналин бенд“ во соработка со ИН Продукција, го реализираа најновиот проект на оваа музичка група. Имено, се работи за преработки на осум хитовски, од различни жанрови рефрени, а сето тоа е снимено во поинаков, домашен и опуштен амбиент. Песните ги избиравме заеднички сите, внимавајќи да се хитовски рефрени и доста популарни кај луѓето. Се надеваме дека ќе им се допаднат на сите, бидејќи ние дадовме со од себе за да оставиме свој белег на ова што последно го сработивме, велат момците од бендот и додаваат дека секоја критика е добредојдена. Во 2018 година, „Адреналин бенд“ најавуваат уште доста новитети за публиката.
| | веќе видена | слични

„Кај и да одам, да се појавам, си правам журки, правам забава, со згодни женски и фраери, забава е тука откачи. Атмосфера, атмосфера, атмосфера, правам луда атмосфера во дискотека и во кафиќ, бум правам, бум правам, да полудиш“… Вака звучи песната на момците од бендот „Премиер бенд“, која пред само неколку дена беше објавена на социјалната мрежа „Јутјуб“. Ние нема да коментираме многу, ви предлагаме да го слушнете овој „мегахит“: 
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ориентал бенд“ по речиси 2-годишна апстиненција од медиумите, се враќаат со нешто ново и навистина оригинално. Бендот, празнично, ги изненади почитувачите на убавата песна, промовирајќи проект кој содржи преработки на македонски евергрини и неколку познати светски хитови. https://www.youtube.com/watch?v=aK6yoIOGmG0 “Целиот проект е снимен во живо. Нашата желба, во живо да отпееме и отсвириме неколку убави песни, на театарска сцена со светла, вроди со плод и нескромно ќе кажеме дека испадна одличен производ. Нашето го остваривме. Работевме со многу голема желба и љубов, а сега останува публиката да го препознае тоа “ , велат „Ориентал бенд“, дадовајќи дека видеата ќе се објавуваат на нивниот youtube-канал.“За сите преработки, направивме и видеа, а ќе ги објавуваме по едно, секоја недела. Сакаме искрено да се заблагодариме на театарот во Велес, Љупчо Павловски од студио „Анастасија“ и Кристијан Конески, кој беше задолжен за видео продукцијата.“,додаваат тие. По новогодишните празници конечно излегуваат и две ...
| | веќе видена | слични

По скоро две години пауза, „Ориентал бенд“ се враќаат на сцената. Бендот промовира проект кој содржи преработки на македонски евергрини и на неколку познати странски хитови. „Целиот проект е снимен во живо. Нашата желба во живо да отпееме и отсвириме неколку убави песни на театарска сцена со светла, вроди со плод и нескромно ќе кажеме дека добивме одличен производ. Нашето го остваривме. Работевме со многу голема желба и љубов, а сега останува публиката да го препознае тоа“, велат момците од бендот. За сите преработки се изработени и видеа кои ќе бидат објавени едно по едно, секоја недела на нивниот „Јутјуб“ канал. „Сакаме искрено да се заблагодариме на театарот во Велес, Љупчо Павловски од студио ‘Анастасија’ и Кристијан Конески, кој беше задолжен за видео продукцијата“, додаваат тие. По празниците „Ориентал бенд“ ќе промовира и две авторски песни за кои се планирани и видеа.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов уникатен музички проект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: